EEC19DRTI-S93.pdf
| Color | Blue |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Termination | Solder |
| Contact Type | Full Bellows |
| Mounting Type | Through Hole |
| Card Thickness | 0.093" (2.36mm) |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Number of Positions | 38 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C |