HBC26HETI
Sullins Connector Solutions HBC26HETI
Part Number
HBC26HETI
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 26POS 0.100
Delivery Services
HBC26HETI
Comments
    HBC26HETI Specifications
    Color-
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Card Thickness0.062" (1.57mm)
    Contact FinishGold
    Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
    Number of Rows1
    Contact MaterialBeryllium Copper
    Number of Positions26
    Operating Temperature-65°C ~ 125°C