HBC30HETN
Sullins Connector Solutions HBC30HETN
Part Number
HBC30HETN
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 30POS 0.100
Delivery Services
HBC30HETN
Comments
    HBC30HETN Specifications
    Color-
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Card Thickness0.062" (1.57mm)
    Contact FinishGold
    Flange Feature-
    Number of Rows1
    Contact MaterialBeryllium Copper
    Number of Positions30
    Operating Temperature-65°C ~ 125°C