0805Y3000100KQT
Knowles Syfer 0805Y3000100KQT
Part Number
0805Y3000100KQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 10PF 300V C0G/NP0 0805
Data sheet
0805Y3000100KQT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
0805Y3000100KQT
Comments
    0805Y3000100KQT Specifications
    SeriesFlexiCap™
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss, Soft Termination
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance10 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated300V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C