0805Y3000180JQT
Knowles Syfer 0805Y3000180JQT
Part Number
0805Y3000180JQT
Description
CAP CER 18PF 300V C0G/NP0 0805
Data sheet
0805Y3000180JQT.pdf
Delivery Services
0805Y3000180JQT
Comments
    0805Y3000180JQT Specifications
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance18 pF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated300V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C