0805Y3000360KQT
Knowles Syfer 0805Y3000360KQT
Part Number
0805Y3000360KQT
Description
CAP CER 36PF 300V C0G/NP0 0805
Data sheet
0805Y3000360KQT.pdf
Delivery Services
0805Y3000360KQT
Comments
    0805Y3000360KQT Specifications
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance36 pF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated300V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C