0805Y3001P60HQT
Knowles Syfer 0805Y3001P60HQT
Part Number
0805Y3001P60HQT
Description
CAP CER 1.6PF 300V C0G/NP0 0805
Data sheet
0805Y3001P60HQT.pdf
Delivery Services
0805Y3001P60HQT
Comments
    0805Y3001P60HQT Specifications
    Tolerance±0.05pF
    Lead Style-
    Capacitance1.6 pF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated300V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C