0805Y5000222JXR
Knowles Syfer 0805Y5000222JXR
Part Number
0805Y5000222JXR
Description
CAP CER 2200PF 500V X7R 0805
Data sheet
0805Y5000222JXR.pdf
Delivery Services
0805Y5000222JXR
Comments
    0805Y5000222JXR Specifications
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance2200 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C