0805Y5000270KFT
Knowles Syfer 0805Y5000270KFT
Part Number
0805Y5000270KFT
Description
CAP CER 27PF 500V C0G/NP0 0805
Data sheet
0805Y5000270KFT.pdf
Delivery Services
0805Y5000270KFT
Comments
    0805Y5000270KFT Specifications
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination, High Temperature
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance27 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability, Boardflex Sensitive
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C