0805Y500P500CQT
Knowles Syfer 0805Y500P500CQT
Part Number
0805Y500P500CQT
Description
CAP CER 0.5PF 500V C0G/NP0 0805
Data sheet
0805Y500P500CQT.pdf
Delivery Services
0805Y500P500CQT
Comments
    0805Y500P500CQT Specifications
    Tolerance±0.25pF
    Lead Style-
    Capacitance0.5 pF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C