0805Y6300682KXR
Knowles Syfer 0805Y6300682KXR
Part Number
0805Y6300682KXR
Description
CAP CER 6800PF 630V X7R 0805
Data sheet
0805Y6300682KXR.pdf
Delivery Services
0805Y6300682KXR
Comments
    0805Y6300682KXR Specifications
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance6800 pF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated630V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C