1111J1000120GQT
Knowles Syfer 1111J1000120GQT
Part Number
1111J1000120GQT
Description
CAP CER 12PF 100V C0G/NP0 1111
Data sheet
1111J1000120GQT.pdf
Delivery Services
1111J1000120GQT
Comments
    1111J1000120GQT Specifications
    FeaturesHigh Q, Low Loss
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance12 pF
    Package / Case1111 (2828 Metric)
    Thickness (Max)0.070" (1.78mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C