1111J2502P00CQT
Knowles Syfer 1111J2502P00CQT
Part Number
1111J2502P00CQT
Description
CAP CER 2PF 250V C0G/NP0 1111
Data sheet
1111J2502P00CQT.pdf
Delivery Services
1111J2502P00CQT
Comments
    1111J2502P00CQT Specifications
    FeaturesHigh Q, Low Loss
    Tolerance±0.25pF
    Lead Style-
    Capacitance2 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1111 (2828 Metric)
    Thickness (Max)0.070" (1.78mm)
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C