1111J2503P90DQT
Knowles Syfer 1111J2503P90DQT
Part Number
1111J2503P90DQT
Description
CAP CER 3.9PF 250V C0G/NP0 1111
Data sheet
1111J2503P90DQT.pdf
Delivery Services
1111J2503P90DQT
Comments
    1111J2503P90DQT Specifications
    FeaturesHigh Q, Low Loss
    Tolerance±0.5pF
    Lead Style-
    Capacitance3.9 pF
    Package / Case1111 (2828 Metric)
    Thickness (Max)0.070" (1.78mm)
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C