1111J2504P70BQT
Knowles Syfer 1111J2504P70BQT
Part Number
1111J2504P70BQT
Description
CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 1111
Data sheet
1111J2504P70BQT.pdf
Delivery Services
1111J2504P70BQT
Comments
    1111J2504P70BQT Specifications
    FeaturesHigh Q, Low Loss
    Tolerance±0.1pF
    Lead Style-
    Capacitance4.7 pF
    Package / Case1111 (2828 Metric)
    Thickness (Max)0.070" (1.78mm)
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C