1111J5000110FUT
Knowles Syfer 1111J5000110FUT
Part Number
1111J5000110FUT
Description
CAP CER 11PF 500V C0G/NP0 1111
Data sheet
1111J5000110FUT.pdf
Delivery Services
1111J5000110FUT
Comments
    1111J5000110FUT Specifications
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss, Ultra Low ESR
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance11 pF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
    Package / Case1111 (2828 Metric)
    Thickness (Max)0.070" (1.78mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C