1111J5000180GUT
Knowles Syfer 1111J5000180GUT
Part Number
1111J5000180GUT
Description
CAP CER 18PF 500V C0G/NP0 1111
Data sheet
1111J5000180GUT.pdf
Delivery Services
1111J5000180GUT
Comments
    1111J5000180GUT Specifications
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss, Ultra Low ESR
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance18 pF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
    Package / Case1111 (2828 Metric)
    Thickness (Max)0.070" (1.78mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C