1111J6302P10BQT
Knowles Syfer 1111J6302P10BQT
Part Number
1111J6302P10BQT
Description
CAP CER 2.1PF 630V C0G/NP0 1111
Data sheet
1111J6302P10BQT.pdf
Delivery Services
1111J6302P10BQT
Comments
    1111J6302P10BQT Specifications
    FeaturesHigh Q, Low Loss
    Tolerance±0.1pF
    Lead Style-
    Capacitance2.1 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
    Package / Case1111 (2828 Metric)
    Thickness (Max)0.070" (1.78mm)
    Voltage - Rated630V
    Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C