2220J5000182JDT
Knowles Syfer 2220J5000182JDT
Part Number
2220J5000182JDT
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 1800PF 500V X7R 2220
Data sheet
2220J5000182JDT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
2220J5000182JDT
Comments
    2220J5000182JDT Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance1800 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C