2220J5000682KCR
Knowles Syfer 2220J5000682KCR
Part Number
2220J5000682KCR
Description
CAP CER 6800PF 500V C0G/NP0 2220
Data sheet
2220J5000682KCR.pdf
Delivery Services
2220J5000682KCR
Comments
    2220J5000682KCR Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance6800 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C