2220J5000822KDR
Knowles Syfer 2220J5000822KDR
Part Number
2220J5000822KDR
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 8200PF 500V X7R 2220
Data sheet
2220J5000822KDR.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
2220J5000822KDR
Comments
    2220J5000822KDR Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance8200 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C