2220J5000823KDT
Knowles Syfer 2220J5000823KDT
Part Number
2220J5000823KDT
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 0.082UF 500V X7R 2220
Data sheet
2220J5000823KDT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
2220J5000823KDT
Comments
    2220J5000823KDT Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.082 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C