2220J5000823KXR
Knowles Syfer 2220J5000823KXR
Part Number
2220J5000823KXR
Description
CAP CER 0.082UF 500V X7R 2220
Data sheet
2220J5000823KXR.pdf
Delivery Services
2220J5000823KXR
Comments
    2220J5000823KXR Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.082 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C