2220J5K00221KXR
Knowles Syfer 2220J5K00221KXR
Part Number
2220J5K00221KXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 220PF 5KV X7R 2220
Data sheet
2220J5K00221KXR.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
2220J5K00221KXR
Comments
    2220J5K00221KXR Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance220 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated5000V (5kV)
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C