2220J5K00222MXR
Knowles Syfer 2220J5K00222MXR
Part Number
2220J5K00222MXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 2200PF 5KV X7R 2220
Data sheet
2220J5K00222MXR.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
2220J5K00222MXR
Comments
    2220J5K00222MXR Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance2200 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated5000V (5kV)
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C