2220J5K00270GCR
Knowles Syfer 2220J5K00270GCR
Part Number
2220J5K00270GCR
Description
CAP CER 27PF 5KV C0G/NP0 2220
Data sheet
2220J5K00270GCR.pdf
Delivery Services
2220J5K00270GCR
Comments
    2220J5K00270GCR Specifications
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance27 pF
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated5000V (5kV)
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C