2220J5K00681JXR
Knowles Syfer 2220J5K00681JXR
Part Number
2220J5K00681JXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 680PF 5KV X7R 2220
Data sheet
2220J5K00681JXR.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
2220J5K00681JXR
Comments
    2220J5K00681JXR Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance680 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated5000V (5kV)
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C