2220J6300152FCR
Knowles Syfer 2220J6300152FCR
Part Number
2220J6300152FCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 1500PF 630V C0G/NP0 2220
Data sheet
2220J6300152FCR.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
2220J6300152FCR
Comments
    2220J6300152FCR Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance1500 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated630V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C