2220J6300182MXR
Knowles Syfer 2220J6300182MXR
Part Number
2220J6300182MXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 1800PF 630V X7R 2220
Data sheet
2220J6300182MXR.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
2220J6300182MXR
Comments
    2220J6300182MXR Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance1800 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated630V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C