2220J6300183KXR
Knowles Syfer 2220J6300183KXR
Part Number
2220J6300183KXR
Description
CAP CER 0.018UF 630V X7R 2220
Data sheet
2220J6300183KXR.pdf
Delivery Services
2220J6300183KXR
Comments
    2220J6300183KXR Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.018 µF
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated630V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C