2220J6K00121GCR
Knowles Syfer 2220J6K00121GCR
Part Number
2220J6K00121GCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 120PF 6KV C0G/NP0 2220
Data sheet
2220J6K00121GCR.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
2220J6K00121GCR
Comments
    2220J6K00121GCR Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance120 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated6000V (6kV)
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C