2220J6K00122KXR
Knowles Syfer 2220J6K00122KXR
Part Number
2220J6K00122KXR
Description
CAP CER 1200PF 6KV X7R 2220
Data sheet
2220J6K00122KXR.pdf
Delivery Services
2220J6K00122KXR
Comments
    2220J6K00122KXR Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance1200 pF
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated6000V (6kV)
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C