2220J6K00390FCR
Knowles Syfer 2220J6K00390FCR
Part Number
2220J6K00390FCR
Description
CAP CER 39PF 6KV C0G/NP0 2220
Data sheet
2220J6K00390FCR.pdf
Delivery Services
2220J6K00390FCR
Comments
    2220J6K00390FCR Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance39 pF
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated6000V (6kV)
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C