2220J6K00471JXT
Knowles Syfer 2220J6K00471JXT
Part Number
2220J6K00471JXT
Description
CAP CER 470PF 6KV X7R 2220
Data sheet
2220J6K00471JXT.pdf
Delivery Services
2220J6K00471JXT
Comments
    2220J6K00471JXT Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance470 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated6000V (6kV)
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C