2220JA250103JXTB17
Knowles Syfer 2220JA250103JXTB17
Part Number
2220JA250103JXTB17
Description
CAP CER 10000PF 250V X7R 2220
Data sheet
2220JA250103JXTB17.pdf
Delivery Services
2220JA250103JXTB17
Comments
    2220JA250103JXTB17 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    RatingsX2
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance10000 pF
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C