2220JA250151MXTB16
Knowles Syfer 2220JA250151MXTB16
Part Number
2220JA250151MXTB16
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 150PF 250V X7R 2220
Data sheet
2220JA250151MXTB16.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
2220JA250151MXTB16
Comments
    2220JA250151MXTB16 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    RatingsX1, Y2
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance150 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsSafety
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.177" (4.50mm)
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C