2220JA250471KXRB16
Knowles Syfer 2220JA250471KXRB16
Part Number
2220JA250471KXRB16
Description
CAP CER 470PF 250V X7R 2220
Data sheet
2220JA250471KXRB16.pdf
Delivery Services
2220JA250471KXRB16
Comments
    2220JA250471KXRB16 Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance470 pF
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.177" (4.50mm)
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C