2220JA250472KXRB16
Knowles Syfer 2220JA250472KXRB16
Part Number
2220JA250472KXRB16
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 4700PF 250V X7R 2220
Data sheet
2220JA250472KXRB16.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
2220JA250472KXRB16
Comments
    2220JA250472KXRB16 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    RatingsX1, Y2
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance4700 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsSafety
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.177" (4.50mm)
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C