2220JA250682KXTB17
Knowles Syfer 2220JA250682KXTB17
Part Number
2220JA250682KXTB17
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 6800PF 250V X7R 2220
Data sheet
2220JA250682KXTB17.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
2220JA250682KXTB17
Comments
    2220JA250682KXTB17 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    RatingsX2
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance6800 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsSafety
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C