2220Y0100103KXR
Knowles Syfer 2220Y0100103KXR
Part Number
2220Y0100103KXR
Description
CAP CER 10000PF 10V X7R 2220
Data sheet
2220Y0100103KXR.pdf
Delivery Services
2220Y0100103KXR
Comments
    2220Y0100103KXR Specifications
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance10000 pF
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.165" (4.20mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C