2220Y0160824MDR
Knowles Syfer 2220Y0160824MDR
Part Number
2220Y0160824MDR
Description
CAP CER 0.82UF 16V X7R 2220
Data sheet
2220Y0160824MDR.pdf
Delivery Services
2220Y0160824MDR
Comments
    2220Y0160824MDR Specifications
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.82 µF
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C