2220Y0250154JDT
Knowles Syfer 2220Y0250154JDT
Part Number
2220Y0250154JDT
Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 2220
Data sheet
2220Y0250154JDT.pdf
Delivery Services
2220Y0250154JDT
Comments
    2220Y0250154JDT Specifications
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination, High Temperature
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.15 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability, Boardflex Sensitive
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C