2220Y0250334JDR
Knowles Syfer 2220Y0250334JDR
Part Number
2220Y0250334JDR
Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 2220
Data sheet
2220Y0250334JDR.pdf
Delivery Services
2220Y0250334JDR
Comments
    2220Y0250334JDR Specifications
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.33 µF
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C