2220Y0250472KFR
Knowles Syfer 2220Y0250472KFR
Part Number
2220Y0250472KFR
Description
CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 2220
Data sheet
2220Y0250472KFR.pdf
Delivery Services
2220Y0250472KFR
Comments
    2220Y0250472KFR Specifications
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination, High Temperature
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance4700 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability, Boardflex Sensitive
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C