2220Y0250822KFR
Knowles Syfer 2220Y0250822KFR
Part Number
2220Y0250822KFR
Description
CAP CER 8200PF 25V C0G/NP0 2220
Data sheet
2220Y0250822KFR.pdf
Delivery Services
2220Y0250822KFR
Comments
    2220Y0250822KFR Specifications
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance8200 pF
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C