2220Y0500151GCR
Knowles Syfer 2220Y0500151GCR
Part Number
2220Y0500151GCR
Description
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 2220
Data sheet
2220Y0500151GCR.pdf
Delivery Services
2220Y0500151GCR
Comments
    2220Y0500151GCR Specifications
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance150 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.165" (4.20mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C