2220Y0500185KDR
Knowles Syfer 2220Y0500185KDR
Part Number
2220Y0500185KDR
Description
CAP CER 1.8UF 50V X7R 2220
Data sheet
2220Y0500185KDR.pdf
Delivery Services
2220Y0500185KDR
Comments
    2220Y0500185KDR Specifications
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination, High Temperature
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance1.8 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability, Boardflex Sensitive
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C