C0402C120J5HAC7867
KEMET C0402C120J5HAC7867
Part Number
C0402C120J5HAC7867
Description
CAP CER 0402 12PF 50V ULTRA STAB
Data sheet
C0402C120J5HAC7867.pdf
Delivery Services
C0402C120J5HAC7867
Comments
    C0402C120J5HAC7867 Specifications
    SeriesSMD Comm X8R HT150C
    Part StatusActive
    Capacitance12pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientX8R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, High Temperature
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)