C0402C220J3GACAUTO
KEMET C0402C220J3GACAUTO
Part Number
C0402C220J3GACAUTO
Description
CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0402
Data sheet
C0402C220J3GACAUTO.pdf
Delivery Services
C0402C220J3GACAUTO
Comments
    C0402C220J3GACAUTO Specifications
    SeriesSMD Auto C0G
    Part StatusActive
    Capacitance22pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)