C0402T121F1GAL7867
KEMET C0402T121F1GAL7867
Part Number
C0402T121F1GAL7867
Description
CAP CER 120PF 100V NP0 0402
Data sheet
C0402T121F1GAL7867.pdf
Delivery Services
C0402T121F1GAL7867
Comments
    C0402T121F1GAL7867 Specifications
    SeriesSMD COTS C0G
    Part StatusActive
    Capacitance120pF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    RatingsCOTS
    ApplicationsHigh Reliability
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)